Iespējams, ka jūsu bērnam jau ir bijis dabas procesu izzināšanas periods, vai arī tāds vēl tikai būs. Šajā periodā ir vēlme izzināt un izprast visu, kas ir ap mums, tai skaitā arī ciklu kurā dzīvojam – kā veidojas dienas, nedēļas, mēneši un kā Mēness fāzes mainās šajā laikā.

Montessori Mēness ķēde ir noderīgs materiāls, lai uzskatāmi atbildētu uz šiem jautājumiem un demonstrētu to bērnam saprotamā veidā. 

NEPIECIEŠAMIE MATERIĀLI

Mēness ķēde sastāv no 29,5 koka pērlītēm (dienām), kas veido vienu mēness ciklu. Dienu nosaukumu bultiņas ir veidotas 4 dažādās nokrāsās, kas reprezentē 4 Mēness fāzes, 4 nedēļas mēnesī.

Par brīvu jūs variet lejupielādēt Mēness fāžu kartiņas. 

Montessori Mēness ķēde

STUNDA

Galvenais stundas mērķis ir pievērst uzmanību Mēness fāzēm, nedēļas dienām un procesiem kosmosā. Iemācīties nedēļas dienu un Mēness fāžu nosaukumus. Šis ir vienkārši uztverams veids, lai izskaidrotu, kas ir “vakardiena, šodiena un rītdiena”. 

Iesākot stundu novietojiet globusu vai zemeslodes attēlu uz paklāja, nedaudz tālāk no tā novietojiet mazu bumbu, kas šajā aktivitātē būs Mēness. Paskaidrojiet, ka Mēness ceļo apkārt zemeslodei un veselu apli tas veic vienā mēnesī. Demonstrējet bērnam kā Mēness (jūsu izvēlētā bumbiņa) ceļo apkārt Zemei pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Šis ceļojums apkārt zemeslodei tiek veikts 28 dienās (šajā brīdī aplieciet ap globusu Mēness ķēdi) un plus 1,5 dienas, jo Zeme riņķojot apkārt Saulei ir pāvirzījusies uz priekšu. 

Montessori mēness ķēde Montessori mēness ķēde

Izskaidrojiet, ka dažādās kultūrās uz pasaules cilvēki mēnesi ir sadalījuši četrās daļās pa septiņām dienām katrā. Tās ir nedēļas. Šajā brīdī jūs varat novietot pie katras no pērlītēm dienas nosaukumus. Sāciet ar Svētdienu, kas ir sarkanā bumbiņa ķēdē. Jautājiet, cik nedēļas kopā ir mēnesī? Mācaties kā sauc katru dienu, kurās dienās jūs atpūšaties? Kurās dienās dodaties uz kādu īpašu treniņu vai nodarbību. Ar dažādiem piemēriem cenšaties pēc iespējas personalizēt šī materiāla nozīmi bērnam.

Montessori Mēness ķēde Montessori Mēness ķēde

Nākamais solis ir novietot Mēness fāžu kartiņas, kuras varat lejupielādēt par brīvu. Lai labāk un uzskatāmāk demonstrētu Mēness fāzes, kopā ar bērniem jūs varat veikt EKSPERIMENTU, kas demonstrēts šajā video - https://www.youtube.com/watch?v=wz01pTvuMa0&t=1s

Customer Reviews (2 komentāri)

Pievienot komentāru