Iedvesmas gūšana un idejas foršākai, interesantākai un priekpilnai dzīvošanai nekad nevar būt par daudz! Šī iemesla dēļ esmu uzrunājusi 6 lieliskas mammas - personības, kurām katrai ir kāds ieteikums, ideja vasaras baudīšanai ar mazuli, skolnieku, visu ģimeni, vai kopā ar citām mammām.

Lasiet - iedvesmojaties, lai šī vasara ir neaizmirstama! 

Vasara ar mazuli.

Ieva Cipruse - mamma Miai (7 mēneši).

Vasaru plānojam pavadīt plikām pēdām un rokām čamdot zāli un puķes, graužot rabarberus un braukājot ar velo. Tētis ir riteņbraucējs, tādēļ ceram šad tad aizbraukt līdzi uz kādām sacensībām, taču ikdienā arī es, mamma, esmu velo mīlis, tādēļ nupat esam atklājuši braukšanas sezonu ar bērnu velo piekabi. Esam sajūsmā! Arī Mia. Tā kā meitai patlaban rit visizzinošākais dzīves posms – pirmais gads, tad jauns šobrīd  ir VISS (gan man, gan viņai). Siltums, ūdens, lapas, mākoņi, vējš un arī visi praktiskās dabas jautājumi, kas uz to attiecas. Drošība ceļoties un veļoties, dodoties saulē un dārzā, kā arī burvīgais sezonas dārzeņu un augļu nogaršošanas periods. Mums ir tā laime dzīvot mazliet ārpus lielpilsētas un visu izzināšanas – taustes, dzirdes, redzes, smaržu, garšu – procesu izbaudīt dzīvāk un tuvāk dabai. Kā jaunie un, jāsaka arī, aktīvie vecāki, noteikti mēģināsim doties uz kādu bērniem draudzīgu festivālu, socializēties, priecāties un padejot. Vērojam kā meita jūtas cilvēkos un situācijās un pēc tā arī vadāmies – un, jo vairāk Mia redz, jo atvērtāka un ieinteresētāka pasaulei viņa kļūst. Grib redzēt un aptaustīt!

 

Ko šovasar īstenot ar saviem vēl-ne-vien-gadniekiem? Nebaidieties darīt lietas, kuras darījāt būdami vieni vai divatā. Kariniet bērnu slingā, ergosomā vai, ja pārvietošanās atļauj, ratos un dodieties uz muzeju, ja kādreiz mēdzāt mierīgā garā izstaigāt izstādes. To var arī tagad. Pabarot un nomainīt pamperus šobrīd, vasarā, var it visur, arī parkā vai foajē uz soliņa! Ejiet randiņā ar bērnu un kafejnīcā uzēdiet kūku. Ar lielu palagu dodieties pie upes paēst pusdienas.  Brauciet ar vilcienu uz jūru.

Dariet lietas, kuras būtu darījuši arī kādreiz. Satraukties par bērna uzvedību nevajag, lielākoties tas ir tik interesants piedzīvojums, ka bērns aizmirst par niķošanos. Un, ja nu niķojas – lai jau. Vismaz būsiet apēduši kādu garšīgu kūku :)

                                                                                                                

Vasara ir par draudzību.

Annija Mihelsone un Terēze Aploka - mammas Gabrielam (1) un Ernestam (9,5mēneši).

Ikdienā komunicējam teju katru dienu. Kad galvā rodas kāda doma, kurp gribētos aizvest mazos, uzreiz pierakstam to mūsu must go sarakstiņā. Šīs vietas ir dažādas - īpašas pludmales, meži, dabas takas, lauku sētas ar visdažādākajiem dzīvniekiem, parki, muzeji, galerijas, restorāni vai vienkārši skaistas pilsētas. Latvijā ir tik daudz ko redzēt! Siltajā laikā noteikti abas plānojam doties ar bērniem ārpus pilsētas uz lauku pusi, tad arī brauksim ciemoties viens pie otra. Jau ziemā smejoties teicām, ka taisīsim nometnes. Ar bērniņu, kas nu jau pats māk un grib izzināt pasauli ir brīvāk, jo nav vajadzība ierobežot, kā tas ir pilsētā, kur vairāk jāuzmanās, lai ir droši. Šis būs tāds pirmais gads, kad mazajiem pasaule tiešām nepārprotami tiek iepazīta, labākie apstākļi tam noteikti ir ārpus pilsētas, pie dabas, svaigā gaisā un plašumā! 

 

Ikdienā esam dikti aktīvas, varam nostaigāt vidēji 5-13 kilometrus pa Rīgas ielām, aptverot izvēlētās apskates vietas, parkus rotaļām un pusdienas kādā kafejnīcā, vai iepriekš sarūpētas - kādā zāles pleķītī tepat centrā. Nereti līdzi paņemam nepieciešamo visai dienai, sagatavojam uzkodas un kāpjam auto, lai dotos jau daudz tālākā ceļā. Tad vislielākais izaicinājums ir veiksmīgi saskaņot abu mazo individuālo ritmu un tikt galā pa ceļam ar katra īpašo noskaņojumu, pārējais ir nieks. Cenšamies visu saplānot tā, lai būtu līdzsvars - atpūta, ēdienreizes un izzināšanas process, rotaļas. Mazajiem joprojām ir svarīgi ievērot režīmu-ja to saplānosiet un mierīgi uztversiet piedzīvojumus-viss būs lieliski.

Šobrīd kā lielāko izaicinājumu gaidām kopīgu izbraukšanu ārpus valsts robežām četratā, lai mazajiem rausīšiem parādītu jau ko pavisam citu - citas ielas, citu kultūru, visu citu. Jūtam, ka gan mēs pašas, gan puiši nu jau ir tik lieli, lai mierīgi izturētu un arī izbaudītu īstu ceļojumu.

Katra diena ar mazo mums dod ārkārtīgi lielu piepildījumu un laimi, bet loģiski, ka ir nepieciešama saikne un komunikācija arī ar sev līdzīgu, - citu mammu. Apbrīnojami,cik ļoti līdzīgas esam savā domāšanā, pasaules uztverē un audzināšanas jautājumos, šķiet tādēļ ir tik patīkami un viegli savas dienas dalīt vienai ar otru. Katru dienu esam ļoti pateicīgas gan par mūsu draudzību, gan arī to, kā puikas viens otru ieraugot priecājas, spēlējas un iemācās daudz ko jaunu!
Dalīties šajos brīžos ikdienā ir īpaši. Iesakām mammām 1-2 reizes nedēļā satikties ar savām domubiedrenēm, kurām arī ir bērniņi līdzīgā vecumā, lai vasaras notikumus padarītu interesantākus. 
 

                                                                                                                                                                                     

Piedzīvojumi visai ģimenei kopā.

Kristīne Virsnīte - mamma Amēlijai (7 gadi) un Kasparam (4 mēneši).

Ceļošana vienmēr ir šķitis vilinošākais, ko šajā pasaulē varam piedzīvot. Tā skaidri parāda to, kāds esi – cik atvērts vai gluži pretēji – noslēgts. Patiecoties ceļošanai, esam kļuvuši pacietīgāki, ārkārtas situācijās daudz vieglāk ļaujamies notikumiem un reaģējam apķērīgāk.

Vislabākie ceļabiedri ir mūsu tuvākie cilvēki. Mēs ar vislielāko prieku ceļojumos ņemam līdzi mazos. Jau 4 mēnešus esam vecāki diviem bērniem un mūsu jaunākais jau pabijis savā pirmajā piedzīvojumā. Sarunās ar citiem vecākiem nereti nākas dzirdēt, ka bērnus ņemt līdzi ceļojumos nav nozīmes, jo īpaši, ja viņi vēl ir mazi, tāpat neko neatcerēsies. Taču mēs ticam, ka informācija un piedzīvotais ceļojumos paliek bērnu zemapziņā, ikviens notikums veido viņu personības, viņi aug ar spēju vieglāk un plašāk redzēt pasauli, došanās ārpus ierastā viņus nebiedē, bērni apzinās, ka valstu robežas nav viņu iespēju robežas, viņu sapņiem un varēšanai tos piepildīt nav rāmju.

Katrs jauns ceļojums var radīt uztraukumu, jo mēs nezinām, ko piedzīvosim galamērķī. Taču neparedzētais var atgadīties arī mums ierastajā vidē, tas ir tikai apmāns, ka domājam – šeit es zināšu kā rīkoties, arī ārpus ierastā mēs izdomāsim, ko darīt un šī pieredze būs daudz vērtīgāka par zināmas taciņas mīšanu. Kādai mammai noteikti var palīdzēt rūpīga gatavošanās ceļojumam, virtuāla vietu izpēte, informācijas apzināšana, arī es parasti nodrošinos ar pirmās palīdzības aptieciņu un ir bijušas reizes, kad tā ir ļoti noderējusi.

  

Man šķiet, ka tās pēkšņās idejas ir vislabākās, tāpēc mēs droši varam kādā brīvdienu rītā pamosties un pieņemt lēmumu doties ceļojumā, piemēram, ar automašīnu. Ne vienmēr ir kaut kur jālido, lai izbaudītu piedzīvojumus. Viens no mūsu iecienītākajiem road trip galamērķiem ir Tallina. Esam pat devušies vienkārši pusdienās uz Igaunijas galvaspilsētu un pēc tam atgriezušies mājās, turklāt es ar lielu punci. Ceļošana ar automašīnu ir mūsu ģimenes iecienītākais ceļojumu veids, jo mēs paši esam sava laika noteicēji – vēlamies braucam, nevēlamies piestājam un atpūšamies.

Lai vasara būtu pārsteigumu pilna, pamēģiniet neko neplānot, vienkārši ļauties, bērni būs sajūsmā, jo vecāki atļausies būt nedaudz traki un varbūt pat bērnišķīgi!

                                                                                                                

Vasaras košās modītes bērniem.

Inga Priedīte - mamma Luīzei (1,3 gadi). 

Kad gaidīju mazo, sapņoju kā tik pucēšu un saskaņošu bēbīša apģērbu komplektus :) Bet realitāte ir pavisam savādāka - piedzimstot bērnam, mainās visas vērtības un vēlmes. Tu saproti, ka mazajam bērniņam vajag mīļu, siltu mammu blakus un viņam pilnīgi vienalga kas savilkts mugurā. Protams, man ļoti patīk skaistas lietas, bet tomēr ērtums, dabīgs materiāls un funkcionalitāte ir pirmajā vietā. Noteikti citā vecumā tas mainīsies, bet kamēr vēl ir teikšana man - jo ērtāk, jo labāk.

 Tā kā ZIB* spēj apvienot abus- skaisto ar praktisko, mūsu garderobē dominē košas krāsas un jaukas apdrukas ar zvēriņiem. Un man ir īpašs prieks par jaunumu - saskaņotām ZIB* kleitām mammām un meitām. Jau savas izvēlējāmies :)

  

Manuprāt, bērniem piestāv dzīvespriecīgi, raibi un koši apģērbi. Un tie ir arī ļoti praktiski - pirmkārt, nevar pamanīt traipus, otrkārt - bērns ir pamanāms, gan pārpildītā spēļu laukumā, gan uz ielas.

Bērniem ir tik daudz kas jāizpēta un jāizzina, tāpēc nepiemērotam apģērbam nevajadzētu to kavēt. Apspīlētas džinsu bikses vai blūzes ar daudz podziņām vēl paspēs valkāt, kad paaugsies :)

                                                                                               
                                                                                                                

Uzkodas un ēdienreizes saulainiem izbraukumiem.

Signe Meirāne - mamma Emīlijai (8 gadi) un Paulai (6 gadi).

 Pirms ģimenes izbraukumiem pie dabas, ēdienreizes un uzkodas izplānoju jau laicīgi, lai būtu droša, ka būs līdzi kas tāds, kas ir garšīgs un arī vērtīgs. Piemēram - kādi batoniņi, kas gatavoti bez cukura no žāvētiem augļiem. Mājās esam iecienījuši galetes dažādās formās - rīsu, kukuzrūzas, kvinojas, griķu, lai būtu dažādiem garastāvokļiem. Izbraucienos ar bērniem es noteikti ņemu līdzi augļus, bet kādus, tas atkarīgs no tā, kur braucam un cik ilgi būsim prom. Tas var būt ābols, ja zinu, ka būs, kur mazgāt rokas. Sagriezti augļi vai ogas un koka dakšiņa, ja zinu, ka nebūs kur mazgāt rokas. Ja dodamies uz pludmali, tad vienmēr ir ūdens un nekādi citi dzērieni. Tad noder gatavie bio augļu biezeņi paciņās, kurus var izsūkt no paciņas nesmērjoties, kā arī žāvēto augļu batoniņi. Un tas nekas, jo iešanu uz jūru cenšos netaisīt kā ēšanas pasākumu, bet kā jūrošanu :)

  

Savukārt, kurlinārijas ziņā, vasara mums ir augļu, ogu un dārzeņu laiks, kad ēdam tos visas dienas garumā un es jebkurā iespējamā veidā cenšos bērniem “iemānīt” lielu dažādību augļu un dārzeņu. Sulās, kokteiļos, brokastīs, salātos - tas ir piedzīvojums, kura laikā izgaršot vasaru. Kopā tīrām zirņus, pupas un tos vēlāk saldējam. Kopā dārzā lasām salātlapas un ja sanāk aizbraucam sēņot (tas gan izdodas ļoti reti :) ). Kopā ejam uz tirdziņu, lai meitas iepazīstas ar zemniekiem no kuriem es iegādājos produktus.

Vasarā mūsu ģimenei ir neliela tradīcija - vienmēr pēc vakariņām, ja vien negāž lietus, ejam pastaigāties. Skaists rituāls, lai pavadītu laiku kopā un veselīgi. 

RECEPTE: Ogas ar mandeļu pienu
200g sulīgu, svaigu lazdu riekstu
1 l ūdens
3 dabīgi žāvetas dateles, bez kauliņiem
1/2 vaniļas pāksts
Bļodā ieber madeles un pieliec 3 dateles un vaniļas pāksti, pārlej ar ūdeni, pārvelc ar pārtikas plēvi un liec ledusskapī uz 12 h, bet vari arī mērcēt 6 h. Pēc tam liec izmērcētos riekstus, dateles un vaniļas pāksti blenderī, sablenderē un izkās caur ļoti smalku sietu. Ja siets ir lielāks, ieklāj tajā tīru marli un ļauj, lai riekstu piens iztek cauri. Lej pudelē un aizvāko. Vari to uzglabāt 5 dienas.
Pasniedz ar zemenēm un mellenēm. Brokastīs ar pārslām un koksoriekstu skaidiņām un ogām vai arī belnderē klāt smūtijiem.

 

Komentāros dalies ar savu ideju - kā Tu interesanti un forši plāno pavadīt vasaru kopā ar bērnu vai visu ģimeni? Kādas ir jūsu mīļākās aktivitātes un iecienītākās vietas, ko apskatīt?

Piektdien, 3.jūnijā, plkst. 12:00 izlozēsim uzvarētāju, kurš iegūs lielisku balvu 30€ dāvanu karti no zīmola ZIB* un Signes Meirānes jaunāko grāmatu "Bērni ēd!"

Customer Reviews (48 komentāri)

  1. http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500 Mg esu.kqni.mazacilts.lv.sfz.uz http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

  2. KONKURSS ir noslēdzies!! Bija interesanti iepazīties ar tik daudz un dažādiem vasaras plāniem un iecerēm :)

    Random.org ir izlozējis uzvarētāju. Apsveicam GINTU, kuras vasaras dienas, kopā ar ģimeni aizrit mazā vēju appūstā namiņā pie jūras, sārtas bākas pakājē. Mēs ar Tevi sazināsimies.

    Lai saulaina nedēļas nogale!

  3. Es plānoju neaprakstāmu vasaru kopā ar savu mazo bebuci (6mēn) ! Daudz priecāties kopā ar ğimeni un mazo, smieties, smaidīt,rādīt,stāstīt,mācīt saskatīt dabā skaisto,mācīt mīlēt un likt justies mīlētai. Šovasar es dikti jo dikti plānoju mīļot, čubināt savu mazuli,jo esmu pateicīga ka viņš beidzot ir ienācis mūsu ğimenē. Un manuprāt saplānot visu punktuāli ar mazo ir nereāli,tamdēļ iesaku visām mammām un tētiem nestresot ja kas nesanāk pēc plāna, bet gan ļauties,ļauties mirkļu piedzīvojumiem kopā ar mazo, vienalga cik vecs viņš ir, jo bebons jūt vārdos neizsakāmo prieku un laimi,ko ğimene izstaro aiz pozitīvo emociju plūduma.

  4. Plānojam doties pirmajā piedzīvojumā ārpus Latvijas. Gribam apmwklēt Lotes zemi Igaunijā =) Noteikti gribam atkal doties uz Ventspili. Ļoti tur visiem patika!

Pievienot komentāru