Savā metodikā Marija Montesori akcentē, ka bērna interese par cipariem un kvantitāti ir pavisam dabiska, līdzīgi kā tā ir par valodu, burtiem un rakstību. Līdz ar to - matemātika ir daļa no cilvēka būtības jau pašos pamatos. Matemātiskas darbības nepārtraukti veido cilvēka prātu, tās tiek pielietotas mūsu ikdienā - tīrot māju, kārtojot plauktus, gatavojot vai servējot ēdienu. Tā ir neatņemama daļa saskarsmē ar pasauli, laiku un telpu, plānojot dienas režīmu, laiku attiecībā pret darāmajiem darbiem, veicamām distancēm utt. Taču, diemžēl, bērniem skolā matemātika pārsvarā tiek pasniegta pavisam abstrakti, atšķirti no ikdienas dzīves un varbūt tieši tādēļ, liela daļa no mums ar matemātiku sadraudzējas pavisam virspusēji.

Montesori uzsver, ka bērni uztver un piedzīvo pasauli caur visām maņām. Jau četru gadu vecumā bērnam rodas interese par matemātiku. Montesori materiāli ir veidoti tā, lai bērnam aiz cipariem un skaitļiem būtu aptaustāmi daudzumi.

Matemātikas materiāli dod konkrētu pieredzi par daudzumiem un tikai pēc tam zinības tiek savienotas ar abstrakto matemātikas pusi - simboliem. 

Piedāvāju jums iepazīties ar četriem matemātikas apguves ievadmateriāliem, kas var būt ļoti lietderīgi bērna dārziņa vai skolas gaitās, lai palīdzētu sadraudzēties ar matemātiku ciešāk, dodot iespēju to arī aptaustīt un apjaust, kas stāv aiz simboliem, kas tiek rakstīti burtnīcās.

Montesori materiāli matemātikas apguvei

SMILŠPAPĪRA CIPARI: Vienpadsmit smilšpapīra ciparu plāksnītes no 0 līdz 10. Tie dod taktilu piedzīvojumu ar pirkstiņu izjūtot simbola formu. Montessori metodes materiāls, lai iepazītos ar kvantitātes simboliem un to rakstību. Interesants un jauks veids kā mācīties - bērni ar prieku spēlē cipara atpazīšanas spēli ar aizvērtām acīm!

SKAITĻU ČIPSI: Cipari un skaitļu aplīši ir materiāls, kas paredzēts bērnam, lai iepazītu skaitļus un to daudzumu, kā arī izprastu pāra un nepāra skaitļus. Materiālu var izmantot saskaitīšanas un atņemšanas pamatu apguvei. Komplektā ietilpst cipari no 1-10 un 55 aplīši. Montessori materiāls, kas bērnam pastiprina izpratni par to, ka katrs skaitlis sastāv no konkrētām atsevišķām daļām jeb daudzuma.

ZELTA PĒRLĪTES: IEVADS KVANTITĀTĒ: Montesori zelta pērlīšu materiāls ir veidots, lai bērnu iepazīstinātu ar decimālsistēmas kategorijām - vieni, desmiti, simti, tūkstoši. Komplektā ietilpst viena tūkstoša kubs, 1 simta kvadrāts, 1 desmita stienītis un 1 pērlīte (viens). Bērns pats var pārliecināties, ka tiešām vienā desmitā ir desmit vienu pērlītes, vai arī vienā tūkstotī ir desmit simtu plāksnītes. 

★ Bloga ierakstā IEVADS KVANTITĀTĒ uzzini kā darboties ar šo materiālu.

CIPARU SIMBOLU KARTĪTES: Montesori matemātikas apguves materiāls, caur kuru bērns tiek iepazīstināts ar kvantitātes simboliem. Ar šo materiālu uzskatāmi var apgūt, kā veidojas skaitļi un kāda ir nulles nozīme tajos, kas ir vieni, desmiti, simti un tūkstoši. Ar kartiņām var izveidot visus skaitļus līdz 9999, tās ir glīti sarindotas kastītē un viegli izņemamas, lai bērns ar tām var ērti darboties. Katrā kartiņā cipars ir stingri iestrādāts pamatnē tādēļ materiāls kalpos ilgu laiku un būs palīgs bērna skolas gaitās.   

Un matemātiku pavisam noteikti var ieviest skaistā, košā veidā arī bērnistabas iekārtojumā!

Customer Reviews (4 komentāri)

  1. http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Buy Amoxicillin Online Without Prescription Amoxicillin Online ihr.xjll.mazacilts.lv.sem.wk http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

Pievienot komentāru