Tā kā tuvojas vispasaules mīlestības diena, jeb Valentīndiena, kas gan nav latviski svētki, taču tas neliedz šajā laikā mums sagatavot kaut ko īpašu, lai iepriecinātu. Mīlestību var izrādīt jebkurā dienā un visu cauru gadu, kad vien sagribas, taču, ja gribas to īpaši atzīmēt 14.februārī, ir neskaitāmi daudz veidu kā svētkus padarīt interesantus un īpašus ne tikai pieaugušajiem, bet arī mazajiem ķipariem. Tas var būt jebkas, galvenais, lai no sirds nācis – pašsacerēts dzejolis, paša spēkiem uzsmērēta sviestmaize, paštaisīta kartīte vai kāds cits darbiņš. Mūsdienās ir pieejamas plašs klāsts ar rotaļlietām un spēlēm, ka reizēm tiek aizmirstas vecās, labās klasikas. Tādēļ šajā bloga ierakstā vēlamies jums par vienu no klasikām atgādināt un arī dāvināt iespēju pavisam ātri un vienkārši atkārtot kā šī spēle bija spēlējama.

Viss, kas nepieciešams – A4 papīra lapa, printeris un šķēres.

IZVĒLIES VARIANTU, KURU VĒLIES IZPRINTĒT UN KLIKŠĶINI UZ ATTĒLU

Mācētprieks origami papīra spēle bērniem Mācētprieks origami papīra spēle bērniem

Kad spēle ir izprintēta ar šķērēm griez pa atzīmēto perimetru, lai izveidotos kvadrāta forma ar spēles laukumu. 

Mācētprieks origami papīra spēle bērniem

Mācētprieks origami papīra spēle bērniem Mācētprieks origami papīra spēle bērniem

LOCĪŠANA: Kad kvadrāts izgriezts, lokam ciparu un zīmējumu daļu uz āru, lai izveidotos mazāks kvadrāts (no vienas puses ar cipariem un zīmējumiem, no otras - sarakstītajiem uzdevumiem). Kad tas ir izdarīts lokam vēl mazāku kvadrātu - ciparu daļu locot uz sarakstīto uzdevumu pusi (skatīt trīs attēlus ar paraugu kā tas darāms). Pēdējais darāmais darbiņš ir izveidoto kvadārtu pārocīt uz pusēm (gan horizontāli, gan vertikāli) un pavērt izveidojušās "austiņas", kur ievietot pirkstus. 

Mācētprieks origami papīra spēle bērniem Mācēt Mācē

Dāvanā ir pieejami divi varianti - krāsainais variants ar jau sarakstītiem uzdevumiem, kas ietver gan fiziskus uzdevumus, kas, mūsuprāt, bērniem būtu visaizraujošāk izpildāmi, piemēram - palecies piecas reizes, sastingsti kā stabs, attēlo savu mīļāko dzīvnieku ar kustībām un skaņām. Mutiski uzdevumi - nodziedi savu mīļāko dziesmu, pastāsti kādu smieklīgu joku. Kā arī mīlestības darbiņi - samīļot un sabučot savu ģimeni, uzzīmēt sveicienu mammai un tētim.

Melnbaltajā variantā dodam brīvu vietu jūsu un bērna izpausmēm - varat paši izkrāsot ilustrācijas un sarakstīt uzdevumus, izaicinājumus, kas vien ienāk prātā, kādi ir jūsu gaumē un ko bērns grib iekļaut spēlē. Tālāk jau atliek spēlēt un noķert savu veicamo uzdevumu. 

Mācētprieks origami papīra spēle bērniem

KĀ ŠO SPĒLI SPĒLĒT? Pavisam vienkārši - turam ar abām rokām ķērāja "knābi" aizvērtā veidā, tā lai to ērti varam virināt gan horizontāli, gan vertikāli. Bērns nosauc ciparu pēc savas izvēlēs, piemērm, 7. Skaitam no 1 līdz 7 un uz katra nosauktā cipara virinam ķērāja "knābi" uz sāniem un uz augšu kā tas parādīt šajā kustīgajā piemērā. Līdz ko pienāk cipars 7 - apstājamies ("knābis" būs atvērts vertikāli vai horizontāli). Bērns izvēlas kuras krāsu ciparu no "knābīša" iekšpuses vēlas, piemēram, dzelteno 5. Lokat spēli vaļā un skataties, kāds uzdevums ir paslēpies zem dzeltenā 5, kas bērnam jāizpilda. Lai lustīga spēlēšana!

IDEJA: Ja, piemēram, vēlaties pasniegt kādu mīlestības dāvaniņu tētim, kad viņš atnāks vakarā mājās no darba, tad iesakām papīra locīšanas uzdevumu, lai izveidotu sirsniņas formu, kurā var  ierakstīt kaut ko jauku, ielikt kādu zīmīti vai mazāku zīmējumu, vai pat paslēpt konfekti. Locīšanas video pamācību skatiet šeit.

Mācētprieks origami sirsniņa 

Priecīgus mīlestības svētkus!

Customer Reviews (0 komentāri)

Pievienot komentāru