Rudens jau tikpat kā pārkāpis pār slieksni un varam teikt ardievas augustam un arī vasarai. Kādam tas bijis lielisks piedzīvojums lauku pļavās pie vecvecākiem, kādam brauciens ārpus Latvijas skaistajām ārēm uz eksotiskākām kaimiņu ainavām. Taču nepielūdzami arī tuvojas skolas laiks, kad vaļas brīžus pagalma zālītē vai kādā koka pavēnī nomainīs tikšanās ar draugiem, skolas sols, interesantas zinības un grāmatas. Tādēļ, šoreiz blogā piedāvājam vienkāršu veidu, kā tikt pie pašdarinātām grāmatzīmēm. Ķeramies klāt radošam darbiņam!

TEV BŪS NEPIECIEŠAMS:

• Krāsainais papīrs;
• Šķēres;
• Flomasteris;
• Līmes zīmulis.

DARBOŠANĀS

Pirms sākt taisīt grāmatzīmes, vērtīgi ir izdomāt kādus tēlus vai dzīvnieciņus gribas uztaisīt, tas atvieglos taisīšanas procesu, taču arī improvizācijai nav ne vainas.

 

 1. Ņem A4 lapu un nogriež garāko malu tā, lai izveidotots kvadrāts.
 2. Kvadrātu saloka pa diagonāli uz pusēm.
 3. Esam ieguvuši vienādsānu trijstūri.

 1. Trijstūra garāko malu stūrus saloka uz trijstūra virsotni (vaļējo).
 2. Abus stūrus atloka vēlreiz vaļā.
 3. No trijstūra virsotnes atloka vienu stūri (augšējo).

  1. Kad virsotne atlocīta, ķeramies klāt vēlreiz stūriem, ko locījām pirms virsotnes un aizlokām garām nolocītajai virsotnei.
  2. Rūpīgi ielokām iekšā abus stūrus, lai veidotos kabatiņa.
  3. Pamats ir gatavs, tagad atliek vien izdekorēt katru grāmatzīmi pēc sirdspatikas kā sākotnēji iecerēts.

  Vasarā būtiskākais būt saulē un siltumiņā, baseinos un rotaļās,  ļoti iespējams, ka prāts itin nemaz nenesas uz lasīšanu, bet gan uz rotaļāšanos ar draugiem pagalmā. Taču lietainos rudens vakaros noteikti sakārosies pāršķirstīt sen aizmirstas lappuses vai pirms miega aizpeldēt līdzi savas mīļākās pasakas varoņu piedzīvojumiem.

  Lai neaizmirstos, kurā lappusē grāmata aizšķirta, noderēs paštaisīta un personīga grāmatzīme.

  MĀCĒTPRIEKS DĀVANA - IZKRĀSO PATS

  Gaidot 1.septembri, kas ir īpašs laiks visiem skolēniem, vēlamies jums pasniegt dāvanu! Esam izveidojuši grāmatzīmju trafaretus, kurus atliekt izprintēt, izgriezt un izkrāsot kā pašiem tīk. Lai aizraujoša stāstu lasīšana!

  TEV BŪS NEPIECIEŠAMS:

  • Melnbaltais printeris, lai izprintētu mūsu sagatavotos trafaretus;
  • Šķēres;
  • Krāsainie zīmuļi vai flomasteri;
  • Līmes zīmulis.

  DARBOŠANĀS

  1. Vispirms izprintējam Mācētprieka sagatavoto trafaretu.
  2. Izgriežam katru piedāvāto grāmatzīmes trafaretu atsevišķi.
  3. Ņemam palīgā krāsainos zīmuļus un izkrāsojam dzīvnieku trafaretus savās mīļākajās krāsās. Salokām pa locījuma vietām un ar līmes zīmuli salīmējam kopā līmēšanai atvēlēto maliņu.
  4. Vēl viena pievilcīga un ērti lietojama grāmatzīme gatava, liekam lietā.

  Lai lasīšanas kļūst par vienu no bērnu mīļākajām nodarbēm kopā ar tādām grāmatzīmēm, kuras gribēsies uztaisīt vēl un vēl!

   

  Customer Reviews (11 komentāri)

  1. http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin 500mg Capsules vms.pfsc.mazacilts.lv.ucp.bo http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

  Pievienot komentāru