Katru gadu rudens priecē ar savu nebeidzamo krāšņumu koku lapās, gan bagātību pašmāju dārziņu ražās. Ražas svētki tiek svinēti arī bērnudārzos un skolās, kur bērnu vecāki sacenšas, kurš uztaisīs varenāku objektu ikgadējā ražas izstādē. Kā arī, tuvojas dažādi rudens svētki, kad ķirbis izceļas uz visu dārzeņu un augļu fona kā galvenais svētku varonis. Taču ne visiem ir pa prātam un spēkam izgrebt visvareno ķirbi. Lai ķirbis paliek neizgrebts, to varam pielietot arī citā radošā veidā.

Iespēju un ideju ir bezgalīgi daudz, taču mēs piedāvāsim rotaļīgi radošu pieeju, kurai iedvesmu smēlāmies blogā Simple as that - veidosim no ķirbjiem divus draugus lapsu un briedi.

NEPIECIEŠAMIE MATERIĀLI

Ķirbju krāsošana bērniem

  Mīksta ota vai švammīte;
   Akrila krāsa; 
    Šķīvis krāsas sajaukšanai; 
     Šķēres;
     Līme (vislabāk PVA D1 vai superlīme);
      Melns marķieris;
       Filcs;
        Stingrs aplikāciju papīrs.

        Pirms sāc darboties, izprintēt mūsu sagatavotos trafaretus dzīvnieku detaļām - LAPSAI un BRIEDIM.

        Brieža un Lapsas trafareti

        Trafareti būs nepieciešami, lai no papīra un filca izgrieztu līmejamās detaļas. Taču, ja ir vēlme izveidot kādu citu dzīvnieku, droši var ļauties fantāzijai un izdomāt trafaretus pats.

        DARBOŠANĀS

        Mācētprieks rudens radošā darbošanās

        1. Vispirms nokrāso ķirbi. Mūsu izvēlētais ķirbis svēra 2kg, izvēlējāmies to zaļganā krāsā. Ja ir iespēja, priekš lapsiņas izveidošanas var izvēlēties oranžo ķirbi, tad tas nebūs jākrāso.
        2. Kamēr krāsa žūst, izgriez izprintētos trafaretus un pārzīmē tos uz papīra un filca materiāla. Tālāk jau sazīmētās formas izgriez, lai veidotu dzīvnieciņu. 
        3. Filca un papīra detaļas izliec dzīvnieka formā. Tur, kur nepieciešams, vari izgriezto salīmēt kopā (auss un mutes detaļas).
        4. Kad ķirbim krāsa ir nožuvusi, ar līmi pielīmē detaļas. Uz filca detaļām ar melno marķieri uzzīmē sejiņu (acis, degunu, muti utt.). Ļauj visam kārtīgi nožūt. Darbiņš gatavs!

        Mācētpieks helovīnu aktivitāte

        Šāda ķirbja izdekorēšana neaizņem daudz laika un gala rezultāts būs foršs un mīlīgs. Radoša aktivitāte kādā rudens vakarā kopā ar bērniem, lai darbotos un pavadītu laiku pie kopīga projekta. Izveidotais ķirbis var glabāties un kalpot kā dekors ilgu laiku, taču jāņem vērā, ka vēlams to glabāt sausā vietā. Bet ja esat ķirbju ēdāji, to droši varat pēc laika to pārvērst gardā maltītē. Ķirbja miza ir gana bieza, līdz ar to krāsa paliek tikai mizas virskārtā, tā viegli nāk nost un nenodarīs kaitējumu pašam ķirbim. Atliek vien doties uz tirgu vai tuvējo veikalu un izvēlēties sev tīkamāko ķirbīti un ķerties pie darba.

        Mācētprieks saldumu turziņas bērnu ballītei

        Pēc šāda paša principa var izveidot arī saldumu turzas/glāzītes, ar kurām doties saldumu meklējumos helovīna vakarā. Ideja var noderēt kādas ballītes organizēšanā. Glāzīšu izveidošanai izmanto printējamās trafareta detaļas, tikai pirms printēšanas, tās var nedaudz samazināt, lai atbilstu glāzes izmēram.

        Customer Reviews (0 komentāri)

        Pievienot komentāru