Ziemassvētki pavadīti, dāvanas izpakotas, visi gardumi nobaudīti, jaunais gads sagaidīts, tad nekas cits neatliek, kā atgriezties atpakaļ ikdienas darbos un šeptēt tālāk. Ja pagadās pa kādai dienai, kad iet no mājas negribās, tad varam paši izklaidēt sevi ar iekštelpu aktivitātēm. Šoreiz blogā piedāvājam ideju, kā izveidot skaistas un dažādas maskas, iejūtoties tēlos. Ideja derēs mājas karnevāliem vai ballītēm, kā arī pavisam vienkāršu veidu papīra tēlu teātrim.

TEV BŪS NEPIECIEŠAMS:

• Vienreiz lietojamie papīra šķīvji;
• Striķis/diegs/lenta;
• Krāsainie papīri;
• Krāsainie zīmuļi;
• Marķieris;
• Šķēres;
• Skočš.

DARBOŠANĀS

Galvenais ļauties radošajām idejām un izpausties pēc sirds patikas, tad arī maskas beigās sanāks labu labās!

 1. Uz papīra šķīvja, ar parasto zīmuli, uzzīmē vēlamo maskas kontūras formu. Pēc tam to attiecīgi pa uzzīmēto līniju izgriez ar šķērēm.
 2. Iezīmē arī actiņas un pārējās detaļas, kuras būs nepieciešams papildus izgriezt vai pielīmēt.
 3. Ar caurduri vai šķērēm izdur maskas malās caurumus, kuros izvērt cauri striķi, ar ko aizsiet masku, kad tā būs gatava.
 4. Nostiprina mezglus abās pusēs.

 1. Aptuveni trijās vietās nogrieztā šķīvja augšmalā iegriež nelielus iegriezumus, lai tos pēc tam saliktu vienu otram pāri, tad maska veidos piekļāvīgāku formu galvai.
 2. Ņem nelielus skoča gabaliņus un salīmē kopā iegriezuma vietas.
 3. Atkarībā no tā, kādu masku veido (kādu dzīvnieka sejas formu), attiecīgi sazīmē un izgriez no krāsainā papīra trafaretus zvēra detaļām - ausis, zobi, deguns, ūsas.
 4. Visas detaļas pielīmē pamatnei, uzzīmē vēl pēdējos nepieciešamos papildinājumus.

Vola! Maska gatava un sākam iejusties lomās!

 Nevienam nav noslēpums, ka lomu spēles iet pie sirds jebkuram bērnam un fantāzijas līkloči ir nebeidzami, tāpēc šeit pāris idejas, kā izveidot papīra pirkstiņlelles. Ātri, glīti, vienkārši!

DARBOŠANĀS

Noteikti ir vērts sagatavot vairākas papīra loksnes, jo līdz ko viens tēls būs gatavs, tā gribēsies taisīt jau nākamo pārītī.

 1. Ņem A4 lapu un vertikālā veidā to pārloka trīs aptuveni vienādās daļās. Ja katra nolocījuma daļa nesanāk vienāda, tas arī nekas, galvenais, lai abas sānu malas ir aizlocītas ciet.
 2. Uzklāj nedaudz līmes abos galos un nedaudz vidū, lai papīrs turētos ciet.
 3. Aizlīmē visas ar līmi noziestās vietas.

 1. Papīru no “kreisās puses” jeb tur, kur beidzas ielocījums, pārloka uz pusēm tā, lai aizlocītā mala paliktu ārpusē jeb augšpusē.
 2. Tad katru papīra daļu ņem un vēlreiz atloka, taču šoreiz pretēji – uz atpakaļu. Kad tas darīts, tad ķeras klāt dekorēšanas darbiem - apzīmē, aplīmē, izpušķo, kā nu kuram labāk patīk. Papīra “kabatiņās” liek iekšā rokas pirkstus un teātris var sākties!

Jaunais tēlu teātris gatavs!

Šādi tēli var būt arī kā laba dāvana draugam vai draudzenei dzimšanas dienā vai citos svētkos, jo, kā mēs zinām, kas pašu rokām taisīts, tas vismīļākais.

Lai lustīgs teātris un dzimst jauni fantāzijas augļi!

Customer Reviews (6 komentāri)

 1. http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg Dosage isb.sbve.mazacilts.lv.sgr.wg http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

 2. http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin No Prescription Amoxicillin 500mg Capsules rcs.zqmp.mazacilts.lv.rel.in http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Pievienot komentāru